Projekty

PROJEKTY Z ROKU 2022

Podzimní tvoření

Dvojčata Eliška a Lukáš z Bartošovic v Orlických horách naplánovali akci Podzimní tvoření, na kterém budou se starousedlíky i nově příchozími sousedy z Ukrajiny vyrábět svíčky, malovat na textilní tašky a zdobit perníčky. Maminky z Ukrajiny akci povedou jako průvodkyně a instruktorky.  Akce v komunitním centru je otevřená dětem i dospělým. 

patronka týmu: Pavlína Florianová
místo: Bartošovice v Orlických horách

Budišov star

Mirkův tým z Budišova nad Budišovkou se rozhodl uspořádat soutěž pěvecko-tanečních talentů. Akce se blíží a přípravy vrcholí. Na akci se těší účastníci z širokého okolí včetně Ostravy a Brna. Výtěžek benefice poputuje Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.  

patron týmu: Rostislav Šivák
místo: Budišov nad Budišovkou

Úklid potoka, recyklace pneumatik a opékání buřtů s dětmi z ddm

Melanie se se svými kamarády z tábora rozhodla vyčistit úsek toku Křinice. Nalezené pneumatiky použili na permakulturní záhon a schody do svahu. K akci přizvali děti z dětského domova v Krásné Lípě a společně vytvořili hmyzí hotely do komunitní zahrady. Práci zakončili společným piknikem. Účastníci měli radost, že pomohli kousku přírody odlehčit od odpadků i ze společného setkání. 

patronka týmu: Hana Štroblová
místo: Krásná Lípa

Zahradní slavnost pro hostitelské rodiny

Lukáš se svými mladšími kamarády z domova uspořádali zahradní slavnost pro hostitelské rodiny a přátele dětského domova. Akce na přilehlé komunitní zahradě Divyzná nebyla otevřena jenom jim, ale také všem obyvatelům Krásné Lípy.  Děti se postaraly o výzdobu, občerstvení i program. Nechybělo taneční vystoupení ani kouzelník. Přípravu i samotnou akce si moc užili.

patronka týmu: Sofie Wernerová
místo: Krásná Lípa

Podpora opuštěných pejsků

Studenti brněnské Mendelovy univerzity se rozhodli podpořit psí útulek v Břeclavi Bulharech venčením pejsků a sbírkou, která probíhala na dni společenské zodpovědnosti v Brně. Akcí zároveň poukázali na problematiku opuštěných zvířat a upozornili na možnosti pomoci.  

patronka týmu: Markéta Režnarová
místo: Brno

Mlsejte s dobrým pocitem

Studentky Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně si v rámci Dne společenské odpovědnosti otevřely stánek s dobrotami. Díky vlastnoručně upečeným výrobkům a jejich prodeji mohly darovat veškerý zisk Unii neslyšících v Brně. 

patronka týmu: Lucie Krikelová
místo: Brno

Ať to fičí

V Nejdku se chystají vyrobit větrníky, které potěší obyvatele města.  

patronka týmu: Jarmila Janků
místo: Nejdek

Velikonoční radost

Naty se svými kamarádkami propojila školku a domov seniorů. S dětmi ve školce vytvořily velikonoční výrobky, které následně donesly do domovaS jeho obyvateli tam strávily celé dopoledne. Senioři byli z návštěvy nadšení, protože přinesla změnu v zaběhnutém životním rytmu. Organizátorky zase potěšilo vidět úsměvy na jejich tváři a radost z výrobků dětí. 

patronka týmu: Natálie Bodláková
místo: Brno

Sousedské odpoledne

Studentka Vendula se svými kamarády pozvala obyvatele Vysokých Studnic na sousedské odpoledne. Ti měli možnost zakoupit si výrobky, které vyrobily místní děti, poslechnout si hudbu, zakousnout něco dobrého nebo si zajít na komentovanou prohlídku varhan do místního kostela.  
Celý výtěžek akce byl věnovaný právě na opravu varhan ve Vysokých Studnicích. 

patronka týmu: Marcela Fialová
místo: Vysoké Studnice

Čajodějna

Tým dětí navštěvující odpolední volnočasový klub si zkusit udělat na jeden týden fantasy čajovnu s čarodějnickou atmosférou pro všechny přátelé, rodinu a kolemjdoucí v zázemí jejich klubu. To se jim podařilo, a tak celý týden obsluhovali veřejnost z řad místních i okolních turistů. Knížky do knihovny posbírali ze svých domácích knihoven, za získaný grant nakoupili nezbytné suroviny, zástěry a další nezbytnosti. Rozpustnou kávu a čaj získali od obchodu se zdravou výživou, také se jim podařilo získat zdarma mátu na tvorbu limonád a bezinkové sirupy. Nejoblíbenější nápoj byla ledová káva a hrdí jsou také na wafle se zmrzlinou, šlehačkou a borůvkami z místního lesa. Ale především měl celý tým radost, že se akce hojnému počtu návštěvníků líbila a jsou na ni dobré ohlasy. Na advent by ji rádi zopakovali. Z benefičního prodeje pití a jídla se týmu podařilo utržit 21 350 kč na chod Dobro-družiny organizace Na Slunci. Díky zapojení do programu se naučili lepší organizaci, plánování a komunikaci mezi sebou. 

patronka týmu: Ina Lišková
místo: Kunštát

PROJEKTY Z ROKU 2021

V roce 2021 nám situace okolo pandemie koronaviru neumožnila otevřít program Dobro – druzi v obvyklé podobě. Vyhlásili jsme tedy tématické mikrogranty Pojďte (si hrát) ven. Cílem bylo udělat radost sobě i druhým, činností realizovanou venku. Do různorodých aktivit se zapojilo 750 dětí a mladých lidí. Celkem jsme podpořili 101 dobro-družných mikrograntů, o jejich konkrétní podobě se můžete více dozvědět zde

PROJEKTY Z ROKU 2020

PROJEKTY Z ROKU 2019

PROJEKTY Z ROKU 2018