RYCHLÁ ROTA

Pomoc pro začínající lokální iniciativy při plánování veřejné kampaně.

 

O RYCHLÉ ROTĚ
V rámci programu Rychlé granty nabízíme už třetím rokem podporu pro vybrané lokální iniciativy. Jedná se většinou o sdružení aktivních občanů a občanek, kteří se spojí při řešení aktuální kauzy v místě, kde žijí. Společně bojují například proti účelovým manipulacím s územním plánem, zbourání historických budov nebo nefunkční samosprávě a potřebují na svoji stranu získat veřejnost.
Jak oslovit veřejnost, jak naplánovat kroky a aktivity veřejné kampaně, kde hledat pomoc, jaké partnery přizvat k jednání… to jsou jen některé z otázek, na které si musí odpovědět ti, kteří veřejnou kampaň plánují a chtějí, aby přinesla vytoužený výsledek.
Většina z těchto iniciativ vznikne z akutní potřeby něco změnit a její členové a členky se dané věci věnují na dobrovolnické bázi. Nedostatek času a absence zkušeností s občanským aktivismem však jsou často vykompenzovány nadšením a naší podporou…

 

Rychlá rota je tým dvou konzultantů – Petra Machálka a Milana Štefance, kteří podpořené iniciativy provází plánováním veřejné kampaně a její realizací.

 

 
 
 
 
CO NABÍZÍME
Konzultantské služby v celkové výši 25 000 Kč, které zahrnují:
– dvoudenní plánovací setkání v místě působení lokální iniciativy, jehož výsledkem je plán občanské kampaně, včetně „jízdního řádu“ a rozvrhu jednotlivých aktivit včetně jejich personálního zajištění
– až 37 hodin konzultací a další podpory během realizace kampaně (včetně plánovacího setkání), max. po dobu 6 měsíců

 

JAKÉ PROJEKTY JSME PODPOŘILI
V roce 2016 jsme takto podpořili Líšeňský spolek pro pohodu bydlení, z.s. a skupinu aktivních lidí v Telči. V roce 2017 jsme podpořili iniciativu ve Vimperku a Břeclavi. V roce 2018 jsme zatím podpořili iniciativu v Hodonicích u Malont.

 

KOMU JE PROGRAM URČENÝ
Začínajícím lokálním iniciativám, které řeší konkrétní kauzu ohrožující veřejný zájem a potřebují pomoc s nastavením a vedením veřejné kampaně.

 

SOUBORY KE STAŽENÍ

 

Z ČEHO JE PROGRAM FINANCOVÁN
Bader Philanthropies

 

KONTAKT
Zdeněk Mihalco, zdenek.mihalco@nadacevia.cz

 

CO O RYCHLÉ ROTĚ ŘÍKAJÍ TI, KTERÝM POMOHLA?
„Přesvědčil jsem se opět, že osobní konzultace s možností okamžitých reakcí na dotazy jsou důležité a vlastně nenahraditelné.“ (Telč)
„Velice mě potěšil přístup k nám, plný respektu, pochopení a snahy nám práci co nejvíce zjednodušit. Moc oceňuji následnou kontrolu a konzultaci našich výstupů, to je super!“ (Brno – Líšeň)