Chlapi od strojů vs jemnocitní instagramoví obrážeči barbershopů. Město vs vesnice. Volby ukázaly rozdělenou Ameriku. Téma posledních měsíců. Až příliš mnoho lidí prý žije uzavřeno ve svých světech a nerozumí těm druhým.

Jak píše americký autor jednoho z nejsdílenějších článků světového internetu posledních měsíců: Lidi z velkého města jsou prostě divní. Propasti mezi tradičním venkovem a globalizovanými odchovanci a odchovankyněmi internetu z velkých měst přitom nerozdělují jen Ameriku. Totéž řeší třeba v Rakousku a v Česku prý máme pražskou kavárnu a svět Miloše Zemana.

V Nadaci Via věříme na staré dobré potkávání se, ať už s krumpáčem při společném budování návsi nebo u borůvkového koláče při sousedských setkáních.


Jak prorazit svou sociální bublinu? Jak stavět mosty mezi odlišnými světonázory v místních komunitách? Jak pracovat s polarizovanou komunitou? Právě to bude tématem Komunitního fóra, které pořádáme v pražském DOXu 27. – 29. dubna 2017. Tři dny workshopů, přednášek a myšlenek zajímavých lidí z celého světa. A hlavní hosté? Málokde mají s propojováním různých světů tolik zkušeností jako v Jihoafrické republice. Přijede o tom povyprávět Richard Smith. A třeba Stewart Sarkozy-Banoczy z Washingtonu ukáže, jak propojování zdánlivě rozdílných názorů přispívá k rozvoji místních komunit v USA.

Hlásit na Komunitní forum můžete na tomto odkaze! (a vše důležité můžete sledovat též na Facebooku)

 

Z důvodu mezinárodní účasti a mezinárodních workshopů (chceme totiž rozbít bublinu našeho českého rybníčku) je komunikačním jazykem akce angličtina. Víme, že to není ideální stav a že mnoho z nás se díky tomu nebude moct akce zúčastnit, ale v současné době a za daného formátu bohužel nejsme schopni řešit tlumočníky. Chtěli bychom vás však povzbudit k účasti na akci i se základní znalostí anglického jazyka – nemusíte být jazykovými experty, abyste mnohé pochopili. A vykročení z komfortní zóny rodného jazyka je taky jedna z cest, jak překračovat vlastní bubliny!