Benefiční koncert Police Symphony Orchestra vynesl více než půl milionu korun na podporu Broumovska

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra poslední květnovou neděli rozezněli a roztančili prostory broumovského kláštera benefičním koncertem na podporu Agentury pro rozvoj Broumovska a na pomoc členům orchestru, postiženým důsledky koronaviru. Prostřednictvím online sbírky se dosud vybralo více než půl milionu korun.

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály. Cílem dobročinného počinu mladých hudebníků z Police Symphony Orchestra (PSO) a jejich hostů bylo připomenout důležitost partnerství a vzájemné pomoci, podpořit kulturní dění na Policku a Broumovsku.

„P. S. ONLINE je manifestem partnerství, pomoci, pokory a přátelství, při kterém se potkali amatéři napříč regionem, s profesionály, aby společně rozezněli a roztančili prostory úchvatného broumovského kláštera a pomohli dobré věci,“ popsal koncept dramaturg David Ostružár.

Diváci si mohli vychutnat multižánrovou hudební nálož v podání Police Symphony Orchestra a jejich hostů v čele s Ivo Kahánkem, který patří mezi nejlepší současné české pianisty, a také se jim z nečekaných úhlů pohledu otevřel benediktinský klášter v Broumově.

Spolu s Police Symphony Orchestra, pod taktovkou Joela Hány a Věry Vlčkové, v broumovském klášteře vystoupili také klavírní virtuos Ivo Kahánek, Jan Maxián, Vendula Příhodová, Jan Sklenář, Hana Hána, smíšený pěvecký sbor Kácov, Anita Príbojská a tanečnice ZUŠ Náchod, Krasobruslení Praha, JM DANCE a další hosté. Benefičním večerem provázela Lucie Výborná.

To, co se v neděli odehrálo, je asi jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě. Nerozumím tomu, že se za tři týdny daly dohromady stovky lidí, kteří nám s tím pomohli. Pořád nevěřím tomu, že se ten náš ´bláznivý´ nápad opravdu povedl. Že technika fungovala, že nám bylo tak krásně a stále je. A to, že se vybralo již nyní přes půl milionu korun pro kulturu na Broumovsku, tak to je další ze zázraků, který se ten den stal. Nerozumím a upřímně z celého srdce všem děkuji,“ říká s dojetím zakladatelka PSO Petra Soukupová.

Během večera se vybralo přes 500 000 Kč a sbírka pokračuje na www.darujme.cz/psonline až do 14. června 2020.

Benefiční koncert P.S. ONLINE byl k vidění na FB profilu Police Symphony Orchestra a na webu internetové televize MALL.TV, kde ho sledovalo téměř 6500 diváků. Fotografie ze zákulisí přenosu si můžete prohlédnout na facebookové stránce PSO.

POLICE SYMPHONY ORCHESTRA založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čerstvě patnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením Joela Hány, Věry Vlčkové a sdružuje mladé muzikanty a další dobrovolníky z celého Královéhradeckého kraje. Všichni se mu věnují ve svém volném čase bez nároku na jakýkoliv honorář. Dosud odehráli přes 120 koncertů v ČR i v zahraničí pro více než 100 000 diváků, a to včetně mnoha benefic, na nichž dokázali vybrat téměř 1,2 milionu Kč. Většina benefiční podpory směřuje na péči o seniory.

www.policesymphonyorchestra.cz

Fotografie: Michal Bareš