Nominovaní Srdcaři 2020

V rámci kategorie Srdcař byli v roce 2020 nominováni:

 

Akademie nadání za pomoc dětem s diagnózou nadání a jejich rodinám 

Alena Křištofová za obnovování kulturní památky, pořádání akcí pro sousedy a veřejnost i nezištnou pomoc v Albrechticích 

Asistenční jednorožec za návštěvy nemocnic, handicapovaných dětí, dětských domovů a hospiců s terapeutickým koněm 

Asociace regionálních značek za podporu regionálních výrobků a produktů 

Barbora Koritenská a Živá vila za záchranu Kralovy vily a obnovu společenského, kulturního a politického života v Prachaticích 

Bedřich Loos za záchranu Hradu Hartenberg a mezikulturní propojování společnosti 

Bohumil Stránský za canisterapeutickou činnost a pomoc v domovech seniorů, stacionářích, školách a školkách v Karlovarském kraji 

Breakfaststory za vytvoření platformy na podporu sociálních podniků a pomoc lidem v tíživých situacích 

Brigita Kopalová za dobrovolnickou činnost v organizaci Mezi námi za propojování seniorů se žáky základních škol 

Česko.Digital za vytvoření dobrovolnické sítě IT expertů a profesionálů a online projektu NašiPolitici.cz 

Ing. Dagmar Filgasová za dlouhodobou pomoc osobám s těžkým zrakovým postižením a osvětu veřejnosti prostřednictvím vedení festivalu Tyfloart a dalších aktivit 

DIApozitiv v čele s jeho zakladatelkou Petrou Mráčkovou za pomoc diabetickým rodinám a jejich dětem 

Dobrodruzi z ČAGU a projekt Babouci do Emaus za uspořádání 3 charitativních akcí a dlouhodobou podporu domova důchodců v Českých Budějovicích  

Eliška Vafková za založení hospicu Dejte nám šanci, kde pomáhá zvířatům na sklonku života a pomoc týraným či nemocným psům 

Emil Karička za dlouhodobé poskytování kadeřnických služeb zdarma, uspořádání potravinových sbírky dětem Klokánku v Teplicích a další aktivity během nouzového stavu 

Eva Ptáčková za vytvoření Skladu dětských věcí pro pěstouny v Praze 11 a potravinovou pomoc rodinám prostřednictvím Potravinové banky 

Fandi mámám z.s. za materiální i odbornou či právní pomoc samoživitelkám a jejich dětem 

Food not Bombs Plzeň za rozdělování potravin a jídla potřebným a přibližování problému bezdomovectví 

GMBproMB (Gymnázium Moravské Budějovice pro Moravské Budějovice) za dlouhodobé oživování města 

Hana Pietrová za projekt Knihovny pro mladé (MKlub) v Třinci a další neziskové projekty 

Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené za pomoc lidem s různými typy postižením i osvětovou a vzdělávací činnost v oblasti problematiky osob s postižením 

Hlas zvířat za dlouhodobé prosazování a ochranu práv a zájmů zvířat nejen v České republice 

Hospicová péče sv. Kleofáše za doprovázení lidí na sklonku života s odbornou péčí a lidským přístupem v jižních Čechách 

Charita Uherský Brod za materiální, sociální, humanitární, rozvojovou a duchovní pomoc potřebným, komunitní činnost a úsilí o spravedlivější podmínky ve společnosti 

Irena Vítovcová za pomoc rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra v rámci Občanského sdružení ProCit, z.s. 

Ivana Sankot za dobrovolnou pomoc rodině s dítětem s autismemzaškolování dobrovolníků, inspiraci k dobrovolnictví veřejnosti a další činnost 

Ján Lányi za pomoc romské komunitě v sociálně vyloučených lokalitách v získávaní dovedností a motivaci k vlastní iniciativě v Libereckém kraji 

Jaromíra Saňáková za aktivní vedení Sokolské organizace v Moravičanech, skautů i dobrovolníků na festivalech 

Ing. Jaroslav Vaculík za vedení workshopů ve Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých a výpomoc ve sdružení POINT50+ 

Jitka Reineltová za dlouhodobou pomoc pacientům se svalovou dystrofií a činnost ve spolku Parent project, z.s. 

Josef Suchánek za proměnu obce Škvorec a aktivní členství místních spolcích 

Kristýna Šoukalová a spolek Prostor pro rozvoj za inovační vzdělávací projekty pro děti a mezinárodní setkávání v Beskydech 

Libor Tampier za realizaci série reportáží na téma neurologické postižení v TV Prima a pomoc prosazení systémových změn 

Lucie Poláková a Jindřich Novák za všeobecnou podporu občanské společnosti v Karlovarském kraji a vytvoření Komunitní osvětového společenství 

Marek Petruška za aktivní získávání podpory pro organizaci Spirála Ostrava i pomoc zdravotně postiženým 

Marek Štěpán za založení a vedení potravinové banky Džbánsko pro neziskové organizace a charity a organizaci volnočasových aktivit pro děti se sociálně slabých rodin 

Markéta Gallová za bezplatné rekonstrukce obydlí lidem v Praze, kteří jsou v těžké životní situaci 

Martin Matuška za dlouhodobou pomoc na charitativních akcích v Blansku a další dobročinné aktivity 

Michaela Válášková, Olga Jarolímková, Lucie Melničáková za obnovu veřejného prostoru v Ústí nad Labem a rozvoj sousedství 

Miroslav Kubásek, spolek Ukliďme Česko za realizaci několika enviromentnálních projektů, webů a aplikací 

Místní místním za podporu lidem bez domova a budování sociální přívětivé sítě na území Prahy  

NEDOKLUBKO z.s. za dlouhodobou podporu předčasně narozených dětí a osvětu veřejnosti v problematice 

Neformální iniciativa Přátelé Nuselských schodů – Jan Sedlák, Šimon Fiala, Karolina Mendlová – za dlouhodobou péči o okolí Nuselských schodů v Praze 

Neslyšící s nadějí za pomoc sluchově postiženým v rozvojových zemích 

Okrašlovací spolek Mikulov za výsadbu stromů a vegetační úpravy v Mikulově a okolí 

Osvěta za vytvoření prostoru pro výtvarné a další vyžití nevidomých dětí v Praze-Stodůlkách 

Petr Froněk za vedení turistického oddílu Pochodeň Unhošť a aktivní výchovu dětí  

Petr Mahel za dlouhodobé dobrovolnictví a pomoc s organizací běžeckých závodů i neziskovým organizacím 

Petr Mikšíček za mezinárodní i mezigenerační propojování Čechů a Němců v bývalých Sudetech v rámci LandArt festivalu Königsmühle 

Pochop.me za vedení dialogu a kultivaci demokracie prostřednictvím rozhovorů s lidmi z celé ČR 

Probuďme Nusle za obnovu komunitního a sousedského života v pražských Nuslích 

ProRadotín za (nejen mezigenerační) propojování komunity ve veřejném prostoru obce 

PROSEN, spolek pro podporu osob sociálně a zdravotně znevýhodněných za organizaci charitativních akcí v Blansku, Lysici a Brně  

Rise and Shine za mnohačetné aktivity v rámci platformy osobního rozvoje pro studenty a absolventy v univerzitních městech ČR i zahraničí 

Romany art workshop za práci na poli preventivních programů, edukačních a volnočasových aktivit a komunitní práci v Libereckém kraji 

Simona Bagarová za dlouholetou činnost v neziskovém sektoru, jeho propojování s byznysem, založení prvního sociálního podniku v ČR a další aktivity 

Skupina aktivních občanů, lékařů, sester z Litoměřické nemocnice za jejich občanskou aktivitu a zachování nemocnice v Litoměřicích v rámci veřejného vlastnictví 

Soutěž & Podnikej za realizaci tříměsíčního mimoškolního programu pro studenty středních škol na podporu vzdělaného a tvořivého Česka 

Spolek občanů pod Sedlem za propojení občanů ze 14 vesniček nedaleko Litoměřic a obnovu společenského života v nich 

Spolek Sedlecká za záchranu historického mlýna v Jistebnicích pro komunitní využití a další dobrovolnickou činnost 

Spolu s vámi za propojení světa zrakově postižených se světem seniorů prostřednictvím návštěv seniorů v domácnostech či pečovatelských službách 

Sportovní klub vozíčkářů Praha za zajištění sportovního vyžití ve vřelém kolektivu hendikepovaných a nehendikepovaných občanů po celé republice 

Svaz tělesně postižených v České republice okresní organizace Louny a 1.Česká společnost za společnou práci a propojení dětí, seniorů a zdravotně postižených v okolí Loun, Podbořan a Rakovníka 

Tereza Kulhánková za vedení komunitního centra pro seniory Domus Vitae v pražské Stromovce a dobrovolnickou činnost v Roztokách u Prahy 

Terezie Hradilková za různorodou pomoc lidem se znevýhodněním a jejich rodinám na území celé ČR, snahu zlepšit sociální systém a rozvoj komunity 

Tichý svět za propojování světa neslyšících se světem slyšících a spuštění služby Tiché linky 

Věra Švábová za zlepšování podmínek lidí s roztroušenou sklerózou 

Veronika Kamenská a Tomáš Chlubna za vytvoření aplikace Nepanikař, která pomáhá lidem s duševním onemocněním 

Zdeňka Hyvnarová za založení Centra pomoci onkologickým pacientům OVAHELP v Ostravě, podporu nemocným a edukační činnost v rámci prevence 

Zdeňka Tomášová za spoluzaložení spolku Pravý Hradec v Klecanech, rozvoj komunitního života a projektu Babiččina zahrádka, kde se propojují maminky s dětmi se seniory z obce 

MVDr. Zuzana Neřádová za budování komunitního centra a generační propojování v Rožnově pod Radhoštěm 

Zuzana Vránová za pomoc seniorům a sociálně slabým skupinám formou rozvozu potravin prostřednictvím Potravino banky, rozvoj Sousedského klubu Prahy 10 i zasazovaní změn sociální politiky 

Živé Teplice za oživení veřejného prostoru spolkem Sayfy z.s. prostřednictvím sousedské slavnosti a propojování obyvatel včetně cizinců 

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google