Podpořme vyčerpané zdravotníky s Českou filharmonií

Děkujeme našim zdravotníkům, České filharmonii a samozřejmě Vám všem, kteří jste se zapojili, darovali a podpořili dobrou věc. Již téměř 2,5 milionu korun poputuje na podporu vyčerpaných zdravotníků. Na sbírku lze přispět do neděle 4. dubna.
Říká se, že hudba je lékem na duši. Proto Česká filharmonie věnovala svůj jarní koncert všem zdravotníkům. Ve čtvrtek 25. března zahrál první český orchestr hrdinům dnešní doby, tedy všem těm, jejichž každodenní stres, vyčerpání i bezmoc nyní přesahují představitelné meze. Pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova zazněly dvě skladby Ludwiga van Beethovena – předehra Coriolanus a Třetí symfonie „Eroica“ a dánský virtuos Nikolaj Szeps-Znaider přednesl první houslový koncert Maxe Brucha. Moderování večera se ujal Marek Eben. Záznam koncertu lze shlédnout ZDE.
Nadace Via připravila veřejnou sbírku, na níž je možné poslat libovolný příspěvek prostřednictvím bankovního účtu, dárcovských DMS nebo přes platformu Darujme.cz. Právě díky vaší podpoře zajistíme přetíženým zdravotníkům včasnou a odbornou psychosociální pomoc. Výtěžek sbírky pomůže vyškolit dobrovolníky, kteří budou poskytovat podporu svým kolegům přímo v nemocnicích a pomohou snížit následky jejich současného přetížení. Děkujeme za podporu!
chci pomoci přetíženým zdravotníkům
Kde je možné zhlédnout záznam koncertu?
Koncert vysílala ve čtvrtek 25. března od 20:15 hodin ČT Art, přímý přenos byl streamován i na oficiálním Facebooku a YouTube kanálu České filharmonie. Program koncertu naleznete ZDE. Záznam si lze přehrát ZDE.
Jak mohu přispět?
  • Přispět do sbírky na nemocnice můžete jednoduše online přes platformu Darujme.cz. Darovat lze kartou, bankovním převodem, prostřednictvím Google Pay či on-line převodem ‒ PayU.
  • Podpořit sbírku můžete darem na sbírkový účet vedený u Nadace Via 8848962/0800. Startovací částku do sbírky vložila Nadace České spořitelny.
  • Na účet sbírky můžete od pondělí 22. března až do neděle 4. dubna poslat příspěvek prostřednictvím dárcovské sms ve tvaru DMS POMOCVKRIZI 90 na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 90 Kč.
Na co přesně půjdou vybrané peníze?
Proškolení jednoho dobrovolníka, který bude poskytovat svým kolegům psychosociální pomoc, stojí 17 500 Kč. Cílem je vyškolit 1200 dobrovolníků z řad zdravotníků. Vznikne tak unikátní síť kolegiální psychické podpory, která nepomůže jen v současné pandemii, ale bude zasahovat při mimořádných událostech i v budoucnu.
Kdo za projektem stojí?
Veřejnou sbírku na pomoc zdravotníkům administruje Nadace Via ve spolupráci s Českou filharmonií. Projekt je zaštítěn Asociací českých a moravských nemocnic za aktivní podpory Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. Realizace proběhne ve spolupráci s Národním centrem ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů prostřednictvím Systému psychosociální intervenční služby.

Jak byla zajištěna hygienická opatření:

Vedle testování PCR testy a povinného nošení respirátorů FFP2 nebo KN95 mimo koncertní sál budou pro koncert 25. března zavedena další hygienická opatření přímo na pódiu, které bude z důvodu zajištění větších rozestupů rozšířeno. Každý člen orchestru bude hrát ze svého pultu. Smyčcové skupiny budou od dechových odděleny plexisklovými paravány. Nošení respirátorů na pódiu bude povinné u všech, kterým to hra na nástroj umožňuje. Hráči na dechové nástroje budou mít nasazený respirátor až do příchodu a usednutí na své místo na pódiu. Při odchodu z pódia jej budou mít opět nasazený.
Kontakt pro více informací:
Anna Pedretti
programová manažerka Nadace Via
E-mail: anna.pedretti@nadacevia.cz, Tel.: 737 420 288
Osvědčení o veřejné sbírce naleznete zde.