Co zmůže „obyčejná“ holka HeadhunTerka? 

Terezu Matonohovou možná znáte z úspěšné benefice Vyšito pro Ukrajinu. Možná ji sledujete na sociálních sítích. Jen na LinkedInu, kde označuje své příspěvky hashtagem #HeadhunTerka, má přes deset tisíc lidí sledujících. A nebo taky bydlíte jako Tereza na pražské Waltrovce. V podcastu se s námi Tereza podělí, jak využívá svých dovedností oslovovat lidi – osobně i prostřednictvím sociálních sítí – pro dobročinné a sousedské projekty.

„Jsem dobrým příkladem toho, jak obyčejná holka může dát dohromady velkou a dobrou věc, jedna z mnoha, co páchají dobro,“ říká Tereza. „Nejhorší totiž je, když si člověk řekne, že sám nezmůže a nemůže nic. A přitom často stačí sebrat odvahu a přijít za těmi, kdo rozhodují, s nápadem. Proto mým životním mottem jsou ty malé krůčky – to co zmůžu já pro ostatní.“ S Terezou si povídáme o aktivitách, které podporují sousedské vztahy na Waltrovce, pomáhají integrovat lidi z Ukrajiny nebo přispívají na obranu Ukrajinců. Nechte se inspirovat její energií, odvahou a nápady i vy! Příjemný poslech!

Člověk nemusí být ani bohatý, ani vlivný politik nebo úředník, aby změnil místo, kde žije, k lepšímu. Musí mít ale ochotu bavit se přes plot se sousedy, zajímat se o okolí. A odhodlat se k vykročení za branku, do veřejného prostoru. Zkuste to i vy, podržíme vás – radou a grantovými programy – protože společně jsme silnější. Nechte se inspirovat hosty podcastové série ze světa komunit a sousedských vztahů. Lidmi, kteří zažili na vlastní kůži, že i malý počin dokáže vykřesat mnoho pozitivní energie a nastartovat větší změny. Podcast připravuje Česká spořitelna.

Všechny díly najdete tady.