Darovat nebylo nikdy jednodušší. Spustili jsme nové stránky Darujme.cz

Právě jsme spustili novou verzi služby Darujme.cz, která umožňuje on-line darování v Česku. V Nadaci Via jsme se inspirovali podobnými online dárcovskými službami, které jsou v anglosaském světě velmi populární. Partnerem projektu je Nadace Vodafone Česká republika.

Služba Darujme.cz funguje šest let, za tu dobu díky ní dárci v Česku poslali na dobročinnost už zhruba 70 milionů korun. Nyní jsme stránky vylepšili, převlékly je do moderního grafického kabátu a přidali několik nových funkcí.

A co všechno nové Darujme.cz umí?

Především, umožňuje českým neziskovkám, aby snadno získávali peníze od dárců. Stačí jednoduše zaregistrovat svou organizaci a poté umístit vygenerovaný widget s platební bránou na své stránky. Lidé tak mohou dané neziskovce snad poslat peníze online, kartou či převodem.

Důležitou funkcí nového Darujme.cz jsou takzvané dárcovské výzvy. Kdokoliv se může stát ambasadorem dobročinnosti. Na stránkách Darujme.cz si může založit svou dárcovskou výzvu a poslat odkaz svým kamarádům a známým s prosbou o příspěvek. Typicky může ambasador získávat peníze na dobročinnost třeba na své narozeniny – poprosí své známé, aby namísto dárku poslali peníze na jím vybraný dobročinný projekt. Podobně lze takovouto dárcovskou výzvu založit třeba v případě, kdy se chce ambasador zúčastnit třeba extrémního závodu či běžet maraton. Jeho přátelé ho svými příspěvky na dobročinnost motivují…

A to samozřejmě není vše. Nové Darujme.cz toho umí mnoho dalšího. Neváhejte a vyzkoušejte jej ZDE!