Kaufland spolu s Nadací Via rozdělují miliony na zkrášlení českých měst

Trápí vás zanedbaný park? Chybí vám místo, kde byste se mohli potkávat se sousedy? Chodíte kolem polámaných laviček a říkáte si, tady by mohlo být krásně? Teď máte skvělou šanci vaše okolí změnit! Společnost Kaufland ve spolupráci s Nadací Via věnuje v každém z měst, ve kterém otevře svou novou pobočku, 1 milion korun na projekty zlepšující veřejná prostranství a sousedskou vzájemnost.

„Společnost Kaufland ve všech místech, kde podniká, podporuje různé aktivity a organizace. Nyní přicházíme s novým projektem „Milion pro…“, který je určen pro města kde představujeme svoji novou prodejnu. Právě v Olomouci jsme v pátek otevřeli druhou prodejnu a spustili nový grantový program „Milion pro Olomouc ”. V průběhu tří let investujeme částku 1 000 000 Kč do podpory místních komunitních projektů a úpravy veřejného prostoru, říká tisková mluvčí společnosti Renata Maierl. Společnost Kaufland tento projekt vyhlašuje ve spolupráci s nezávislou Nadací Via, která se podpoře aktivních spoluobčanů a zlepšování veřejného prostoru věnuje už 24 let. „Nadace Via dlouhodobě podporuje ty, kteří zlepšují život ve svém okolí -společně proměňují veřejná prostranství, pořádají sousedské slavnosti nebo zkrášlují zanedbaná místa svých měst a obcí. Těší nás, že díky finanční podpoře společnosti Kaufland vzniknou v následujících letech v českých městech nové komunitní zahrady, hřiště nebo místa pro sousedská setkávání,” dodává k tomu Zdeněk Mihalco, ředitel Nadace Via.

O podporu z grantového programu Kaufland mohou žádat neziskové a příspěvkové organizace, nebo skupina přátel, kteří mají chuť společně něco změnit. Jako první se mohou přihlásit lidé z Olomouce, kde se projekt spustil přímo k otevření nové prodejny. Následovat bude Rožnov pod Radhoštěm.

Všechny informace lze najít na webových stránkách Nadace Via  nebo Kauflandu.