Čerti, víly a venkovská mentorka

Máte rádi pohádky? Nebo příběhy vydařené sousedské spolupráce? Vyrazte do jihočeské obce Strmilov!

První poznávací procházku si dejte právě teď s Jaroslavou Sedlákovou. Jarka vám bude průvodkyní po obci, ale i grantem, jehož obdobu můžete získat i vy, a který před lety Strmilov nakopl k proměně zanedbaného prostranství. Dnes je z něj hojně využívaný park U Koule.

Za půl hodiny načerpáte tolik pozitivních příkladů, tipů a triků z praxe, jak na sousedskou spolupráci, že si tento díl budete muset pustit znova:-). Jarka se o své zkušenosti dělí ráda, svou roli pojmenovala „venkovskou mentorkou,“ neváhejte si více najít i na jejích stránkách. A co by si Jarka pro Strmilov přála? „Byla bych ráda, aby nám v obci zůstávalo více mladých lidí.“ Držíme palce!

Člověk nemusí být ani bohatý, ani vlivný politik nebo úředník, aby změnil místo, kde žije, k lepšímu. Musí mít ale ochotu bavit se přes plot se sousedy, zajímat se o okolí. A odhodlat se k vykročení za branku, do veřejného prostoru. Zkuste to i vy, podržíme vás – radou a grantovými programy – protože společně jsme silnější. Nechte se inspirovat hosty podcastové série ze světa komunit a sousedských vztahů. Lidmi, kteří zažili na vlastní kůži, že i malý počin dokáže vykřesat mnoho pozitivní energie a nastartovat větší změny. Podcast Přes Plot připravuje Česká spořitelna za pomoci Nadace Via.

Chci si přečíst další Příběhy podpořených.