Příběhy podpořených

Příběhy, které ukazují, jak pomáhá Nadace Via

Jak ukázat, co Nadace Via přesně dělá a koho podporuje? Nejlépe to mohou přiblížit konkrétní příběhy lidí, kteří společně mění své okolí k lepšímu a tím zlepšují celé Česko.

Celá ČR | PODCAST PŘES PLOT

Ztracenou hlavou to začalo, Libuší to (ne)končí

Jak nastartovat sousedskou spolupráci v místě, kde o to vlastně nikdo nestojí? Petr Globočník s kamarádem začali pátráním po ztracené hlavě sochy. Následovala knihobudka v době, kdy nikdo nevěděl, co to je. Funguje dodnes.

· · ·

Celá ČR | PODCAST PŘES PLOT

SAÚŇA posílí imunitu i sousedské vztahy

Když potřebujete vypnout, vydejte se do Únětic. Tomáš Kočiš a další aktivní lidé ze Spolku pro obnovu únětické kultury zde během společných brigád vybudovali odpočinkovou louku OSTROFF.

· · ·

Celá ČR | PODCAST PŘES PLOT

S drzostí nejdál dojdeš

Promyky, zvířata, jejichž schopnost bránit své potomky před hady a vůle jít stále dál, inspirovaly ústecké patriotky natolik, že po nich pojmenovaly své neformální uskupení.

· · ·

Jihočeský kraj | NEBOJME SE KOMUNÁLNÍ POLITIKY

Barbora Koritenská zachraňuje unikátní vilu v Prachaticích

Kralova vila, kdysi honosný funkcionalistický dům z roku 1932, který fungoval například jako mateřská škola a jesle, od roku 2008 pustne. Barbora Koritenská spoluzaložila spolek Živá vila, který si klade za cíl jeho záchranu.

· · ·

Zlínský kraj | ŽIVÁ KOMUNITA

Eva Blahová oplétá Uherské Hradiště

Scénografka Eva Blahová se po letech strávených v Praze vrátila do rodného Uherského Hradiště, kde zorganizovala umělecký projekt spočívající v ozdobení centra města pletenými objekty.

· · ·