Vydali jsme Průvodce pro Dobro-druhy, který ukazuje, jak uspořádat benefici

Komu a proč pomoci? Jak naplánovat benefici? Na co si dát při přípravě akce pozor? Vydali jsme průvodce Jak uspořádat benefici, který usnadňuje dětem, mladým lidem i dalším zájemcům pořádání benefiční akce. Průvodce vydáváme jako součást našeho programu Dobro-druzi, kterým podporujeme filantropii u dětí a mládeže.

Dobro-druzi pomáhají lidem ve svém okolí. Jsou to děti a mladí lidé do 26 let, kteří se rozhodli uspořádat benefiční akci například pro nemocného spolužáka.

V Nadaci Via rozvíjíme filantropii v Česku – a nedílnou součástí je vedení k filantropii už od dětství. Dětem a mladým lidem v programu Dobro-druzi ukazujeme, co vše mohou pro své okolí udělat a za který konec to vzít. Navíc týmům výtěžky jejich beneficí zdvonásobujeme.

Právě proto jsme vydali Průvodce. Obsahuje řadu tipů, jak zaujmout veřejnost, jak zapojit přátele a ukazuje, kolik různých podob benefiční akce může mít – od charitativního prodeje triček, přes uměleckou aukci až po třeba běh pro dobrou věc. Publikace obsahuje také informace o zdanění darů či o tom, jak vystavit potvrzení o daru. Průvodce jsme sepsali jednoduchým jazykem tak, aby byl srozumitelný pro každého, a obsahuje řadu návodných obrázků ilustrátorky Pavly Jenkové.

Průvodce si můžete zdarma stáhnout ZDE.

pruvodce-pro-dd_uvodni-titulka