Komunitní zahrady

UŽ TO ROSTE, UŽ TO KLÍČÍ

Grantová výzva na podporu komunitních zahrad je momentálně uzavřena. Pro informace o vyhlášení dalšího ročníku pro rok 2025 sledujte náš web nebo sociální sítě.

Komunitní zahrady jsou místem, kde se nejen pěstuje zelenina a bylinky, ale také se setkáváte se sousedy, sdílíte nápady a zkušenosti, pořádáte společenské a kulturní akce nebo se vzděláváte o ekologii a udržitelném životním stylu. Komunitní zahrady vám přináší radost z práce v přírodě, zlepšují životní prostředí a hlavně pomáhají navázat sousedské vztahy.   

V programu Už to roste, už to klíčí hledáme projekty, které nežádají jen na materiální vybavení nových či stávajících zahrad, ale zapojují širší veřejnost, zlepšují životní prostředí a rozvíjejí komunitní potenciál podpořeného místa. Na projekt je možné žádat až o
100 000 Kč. 

V uplynulých třech ročnících jsme podpořili celkem 48 komunitních zahrad celkovou částkou přes 2,7 mil. Kč. Přehled všech podpořených projektů si můžete prohlédnout ZDE. Věříme, že tyto komunitní zahrady poslouží i jako inspirace a že i díky nim vzniknou další místa, kde se budou úspěšně pěstovat nejen rostliny, ale také sousedské vztahy.

MEDAILONKY ŠESTI ÚSPĚŠNÝCH PROJEKTŮ Z 1. A 2. ROČNÍKU UŽ TO ROSTE, UŽ TO KLÍČÍ:

Děkujeme společnosti Kaufland za spolupráci na projektech, které zlepšují sousedské vztahy a zkrášlují veřejný prostor.