Nebojme se komunální politiky

Láká vás možnost měnit vaši obec na lepší místo pro život? Zvažujete vstup do komunální politiky, ale neumíte si představit, co to obnáší? Váháte, jestli byste to zvládli? Nadace Via vyhlašuje nový ročník programu Nebojme se komunální politiky. 

Nadace Via podporuje každý rok na 400 sousedských projektů vedených aktivními lidmi ve městech, menších obcích i na vesnicích. Data i naše letité zkušenosti ukazují, že občanská angažovanost a komunitní život jsou bytostně spjaty s komunální politikou. Jsme přesvědčení, že právě lidé, kteří věnují svůj čas péči o místo, kde žijí, patří do obecních zastupitelstev. Rozhodli jsme se je proto podpořit a na tuto roli je připravit. 

Zájemci a zájemkyně mají možnost se zúčastnit ročního kurzu nebo cyklu odborných seminářů, a to podle svých preferencí a časových možností. Obě varianty probíhají vždy od října do června. Jaké jsou rozdíly? 

ROČNÍ KURZ CYKLUS SEMINÁŘŮ
uzavřená skupina vybraných lidíotevřeno pro kohokoli
online i osobní setkání každý měsíc (odborné semináře i sdílecí setkání)5 online seminářů (každý se dvěma termíny na výběr)
až 10 hodin mentoringu na míru se zkušenými politiky a političkamimožnost účastnit se celého cyklu nebo témat podle svého zájmu
grant 10 000 Kč na vlastní projekt nebo další individuální vzdělávání
skupinový grant na další rozvoj po absolvování ročníku
zapojení do moderované skupiny absolventů a absolventek pro sdílení zkušeností a inspirace

Několikaměsíční cesta s Nebojme se komunální politiky, která na svém začátku nebyla cestou ke kandidování, ale učení se, mě ke kandidování nakonec stejně přivedla. Poznala jsem nespočet inspirativních lidí, kteří věnují svůj čas prostředí, v němž žijí a sní.

Lucie M.

Věříme, že absolventi a absolventky našeho programu budou v zastupitelstvech dbát na potřeby místních, budou pečovat o obec i o komunitní život a zavádět do praxe principy otevřené radnice i participace. I díky nim tak budou obce dobře a transparentně spravovány. 

Za podporu programu děkujeme Nadaci Jablotron, firmě Pale Fire Capital a Nadaci Blíž k sobě.