Nebojme se komunální politiky: granty

Podporujeme aktivní lidi, kteří mění k lepšímu místo, kde žijí. Chceme je posílit na jejich cestě do komunální politiky, připravit na novou roli v obecních zastupitelstvech a propojit je s podobně smýšlejícími lidmi. Věříme, že právě díky nim budou české obce založené na otevřenosti, důvěře, soběstačnosti místních společenství a na hlubším vztahu k lidem i krajině. 

JAKÉ AKTIVITY PODPORUJEME?

ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ

Rádi byste se hlouběji věnovali tématu, které vám pomůže být připravenější na roli zastupitele či zastupitelky? Pokryjte si z grantu účast na semináři, workshopu, konferenci nebo e-learningu –⁠ třeba na téma územního plánování nebo komunitní energetiky.

MENTORING

Potřebovali byste se dozvědět zkušenosti konkrétních lidí, kteří do komunální politiky vstoupili? Nevíte, co od nové role vlastně čekat? Zaplaťte si díky grantu mentoring od zkušených komunálních politiků či političek, s výběrem rádi pomůžeme!

KOUČINK

Nejste si jistí, jak pojmout svou roli zástupce či zástupkyně obce? Nevíte, na jakých svých silných stránkách svou pozici v zastupitelstvu založit? Jaká rizika se pro vás pojí s účastí v zastupitelstvu? Zaplaťte si díky grantu koučink!

ODBORNÉ KONZULTACE

Máte zájem o individuální konzultace k tématu, které vás v obci pálí? Rádi byste se více vzdělali v konkrétní problematice, kterou máte v plánu v obci řešit, pokud se dostanete do zastupitelstva? Proplaťte si z grantu konzultaci s odborníkem či odbornicí –⁠ třeba na participaci nebo dopravu. S výběrem rádi pomůžeme!

KOMUNITNÍ AKTIVITY

Rádi byste grant využili na rozvoj komunitního života ve své obci? Čerpejte na uspořádání veřejné besedy či diskuze, zorganizování tzv. komunitního mapování nebo třeba na malou sousedskou akci!

Ať už budete žádat na cokoli z výše uvedeného, myslete na to, že grant:

  • by měl sloužit k přípravě na funkci zastupitele či zastupitelky vaší obce
  • by měl být zaměřený na další vzdělávání nebo propojování místních a budování aktivní komunity lidí, kteří se zajímají o svou obec
  • nesmí sloužit k přípravě kampaně nebo jakékoli propagaci vás jako kandidáta či kandidátky

KDO MŮŽE ŽÁDAT O PODPORU?

O grant můžou žádat účastníci a účastnice cyklu seminářů v programu Nebojme se komunální politiky, kteří se zúčastnili alespoň tří z pěti odborných seminářů. Cyklu seminářů ani žádosti o grant se nemůžou účastnit lidé, kteří byli nebo jsou součástí zastupitelstva.

KDY JE MOŽNÉ ŽÁDAT O PODPORU?

Uzávěrka přihlášek je 15. června 2024.

Žádat je možné po aktivní účasti na třetím semináři z cyklu Nebojme se komunální politiky. Grant je nutné vyčerpat do 31. 12. 2024.

TYPY PODPORY

Účastníky a účastnice podpoříme grantem až 5 000 Kč, který lze čerpat:

  • na jednu aktivitu (např. konzultace s odbornicí na územní plánování v hodnotě 5 000 Kč)
  • na část aktivity (např. na kurz o veřejných zakázkách za 9 500 Kč: 5 000 Kč z grantu a 4 500 Kč jako spolufinancování)

JAK PODAT ŽÁDOST O GRANT?

Stačí vyplnit jednoduchou přihlášku! Pokud si nejste jistí výběrem aktivity nebo čímkoli ohledně grantů nebo programu, neváhejte se nám ozvat na nkp@nadacevia.cz.

Další materiály