JAK ZAPOJOVAT VEŘEJNOST DO PLÁNOVÁNÍ V OBCI
Jak do dění v obci aktivně zapojit veřejnost a zajistit, že plánujeme s ohledem na jejich zájmy a potřeby? S lektorem Martinem Nawratem se podíváme na základy tzv. participativního plánování a společně se pobavíme o tom, jak dělat participaci kvalitně a správně. Seminář je určený pro aktivní lidi, kteří uvažují o vstupu do komunální politiky a v případě zvolení by ve své obci rádi prosazovali zapojování veřejnosti do proměn veřejných prostranství, strategického plánování i dalších procesů.
Přehled témat:
- teoretické ukotvení participace
- přínosy a cíle zapojování veřejnosti
- metody zapojování veřejnosti
- příklady dobré praxe
Nechte se inspirovat, objevte nové příležitosti a staňte se součástí sítě aktivních lidí, kteří mají chuť proměňovat svá sousedství k lepšímu.
TERMÍN:
- středa 10. prosince 2025, 17:30-20:30
MÍSTO: ONLINE
KONTAKT: nkp@nadacevia.cz
LEKTOr
Martin Nawrath
Lektor participace s bohatými zkušenostmi v oblasti občanského zapojení a komunitního rozvoje. Vede workshopy, školení a facilitace, které podporují participaci veřejnosti, posilují komunikaci mezi občany a institucemi a usnadňují procesy spolurozhodování. Věnuje se tématům jako je klimatická krize, komunitní rozvoj a ochrana životního prostředí. V minulosti působil jako zastupitel v Brně a Kuřimi.