Pojďte si hrát (ven)! Vyhlašujeme Dobro-družné mikrogranty

Víte ve svém okolí o dětech, které nebaví sedět pořád u počítače? Chybí jim kamarádi? Láká je možnost udělat něco hezkého pro sebe i pro druhé? Řekněte jim o Dobro-družných mikrograntech! 

V současné mimořádné situaci přizpůsobujeme podporu také v programu Dobro-druziVyhlášením výzvy na Dobro-družné mikrogranty reagujeme na aktuální situaci, kdy děti a mladí lidé tráví dny před obrazovkou izolovaní od svých vrstevníků, což se může podepsat na jejich zdraví i duševní pohodě. Proto chceme děti a mládež podpořit k venkovním aktivitám a zároveň je povzbudit k péči o druhé a zájmu o místo, kde žijí.

Prostřednictvím malých grantů do výše 2 000 Kč mohou žáci druhého stupně základních škol a studenti středního stupně vzdělávání realizovat venku se odehrávající projekty dle vlastního výběru, a potěšit tak své kamarády, vrstevníky nebo sousedy. O mikrogrant se zájemci mohou přihlásit prostřednictvím jednoduchého dotazníku na stránkách Nadace Via, kde stručně popíší svůj záměr. Nezletilí žadatelé potřebují podporu dospělého patrona. Může jít o rodiče, učitele nebo oddílového vedoucího. Projekty k podpoře vybere odborná komise, které bude posuzovat jejich smysluplnost, promyšlenost, naplnění cílů výzvy a v neposlední řadě také respekt k přírodě i aktuálním protikoronavirovým opatřením. O podporu je možné žádat od dubna do listopadu letošního roku.

Spektrum aktivit, které Nadace Via podpoří, je široké, od přípravy venkovních her, přes výrobu krmítek a ptačích budek až po organizaci úklidu okolí.  Přejeme si, aby měl každý dobrý nápad šanci na realizaci. Cílem je aktivizovat a podpořit děti a mladé lidi, aby pro druhé vymysleli aktivitu v offline prostředí a udělali tak radost sobě i jimZároveň v nich chceme probudit zájem o místo, kde žijí a ukázat, že mohou pomáhat i těm, které neznají,“ říká manažerka programu Dobro-druzi, Vendula Humlová. Inspirovat se můžete příklady aktivit na našich stránkách.

Díky štědré podpoře firemních a individuálních dárců, například manželů Dostálkových a Dvořákových, může Nadace Via nabídnout možnost realizovat Dobro-družné mikrogranty až 100 jednotlivcům nebo malým týmům.

gallery image_source= „selected“ ids= „39467,39464,39462“