Připravujeme 14. ročník Dobročinné aukce, který se uskuteční
23. listopadu 2020 na pražském Žofíně.
Postupně začneme zveřejňovat bližší informace.
REPORT Z VÝTĚŽKU 2019

13. ročník Dobročinné aukce vynesl téměř 4 miliony korun. Děkujeme!

Již po třinácté se na pražském Žofíně konala Dobročinná aukce. Tradiční benefiční akce spojující krásu umění a designu s krásou filantropie letos vynesla 3 883 700 Kč. Získanými prostředky Nadace Via podpoří aktivní lidi, kteří pečují o své okolí, budují dobrá sousedství, oživují česká města a venkov nebo přispívají svojí činností k zachování jedinečného a rozmanitého rázu české krajiny.
Dobročinnou aukcí provedla moderátorka Světlana Witowská spolu s profesionálním licitátorem Miroslavem Zíkou. V úvodu večera se na pódiu vystřídali Jiří Bárta, bývalý ředitel, a Zdeněk Mihalco, současný ředitel Nadace Via. Jiří Bárta tak po 22 letech předal svému nástupci pomyslné „žezlo“ a také zcela praktické štokrle, ze kterého může Zdeněk Mihalco získat rozhled potřebný k úspěšnému vykonávání ředitelské funkce…
Zájemci o dražbu mohli vybírat z 21 položek veřejné aukce a z dalších 75 položek aukce tiché. Do letošní aukce se zapojil historicky nejvyšší počet sedmdesáti devíti dražitelů. Nejdražší položkou večera se stal unikátní Armagnac z 19. století, který do aukce věnovaly první česká Madame Cognac & Champagne Tereza Franc a e-butik FINELABELS.CZ, a který byl vydražen za 200 000 Kč. Na druhém místě se umístila ikonická fotografie Václava Havla píšícího dopis Gustávu Husákovi od fotografa Oldřicha Škáchy za 170 000 Kč a na 160 000 Kč se vyšplhala částka, kterou dražitel zaplatil za Malou věž, ocelový objekt od sochaře Čestmíra Sušky.
Celou fotogalerii z Dobročinné aukce si můžete prohlédnout ZDE.
Více se dozvíte také na Viablogu Nadace Via.
aukční katalog 2019
Díky vašim darům můžeme v České republice rozvíjet umění žít spolu a umění darovat.
DĚKUJEME!