Komunitní zahrady

UŽ TO ROSTE, UŽ TO KLÍČÍ

OTEVŘENÁ GRANTOVÁ VÝZVA NA PODPORU KOMUNITNÍCH ZAHRAD

Grantová výzva Nadace Via a společnosti Kaufland je určená aktivním lidem, kteří se zajímají o veřejný prostor a zlepšování sousedských vztahů a rozhodli se proto založit ve svém městě nebo obci komunitní zahradu. O podporu mohou žádat již existující komunitní zahrady, ale i začínající nadšenci, kteří chtějí založit zcela novou zahradu a vypěstovat si svou vlastní zeleninu či bylinky.

Výzva na podporu komunitních zahrad byla pro tento rok již uzavřena a není možné se do ní přihlásit, ale máme pro vás dobrou zprávu – další ročník budeme vyhlašovat na začátku roku 2024.

V roce 2022 jsme podpořili celkem 13 komunitních zahrad v celkové výši 700 000 Kč. V roce 2023 jsme pak rozšířili podporu na 1 000 000 Kč a podpořili jsme 17 komunitních zahrad. Věříme, že tyto komunitní zahrady poslouží jako inspirace a že i díky nim budou vznikat další místa, kde se budou úspěšně pěstovat nejen různé plodiny, ale také sousedské vztahy. 

Pokud vás zajímá, jaké projekty jsme již v rámci grantové výzvy Už to roste, už to klíčí podpořili, můžete se podívat na přehled všech úspěšných žadatelů a jejich projektů ZDE