ŽIVÁ KOMUNITA

PROGRAM ŽIVÁ KOMUNITA JE OTEVŘEN
Uzávěrka je průběžná, program běží do vyčerpání financí k rozdělení, momentálně je k dispozici
846 175 Kč.
O PROGRAMU
Živá komunita je program Nadace Via podporující aktivní lidi, kteří chtějí zlepšit život ve své sousedské komunitě. Cílem programu je zlepšování veřejného prostoru a mezilidských vztahů v sousedských komunitách a posilování jejich soběstačnosti.
Máte zajímavý nápad na změnu? Chcete rozhýbat život ve vaší ulici, čtvrti nebo obci? Chcete propojit lidi kolem sebe a zlepšit společně život ve své komunitě? Zapojíte do svých plánů sousedy, místní podnikatele i radnici? Právě pro vás je tu Živá komunita!

 

CO V PROGRAMU NABÍZÍME?
• grant 20 000 až 80 000 Kč
• matching dárcovské kampaně až do výše 20 000 Kč
• podporu zkušeného mentora
• fundraisingové konzultace
• průběžné vzdělávání a prostor pro sdílení s těmi, kteří dělají podobné věci jako vy
• partnerský a individuální přístup

 

KOMU JE PROGRAM URČENÝ?
Do programu se mohou hlásit skupiny minimálně tří aktivních lidí a menší neziskovky založené z velké části na dobrovolnické práci.

 

CO CHCEME PODPOROVAT?
Chceme stát u zrodu širokého spektra aktivit v sousedských komunitách. Chceme podporovat pozitivní změnu, umožnit vzájemné potkávání, spolupráci lidí a upevňování lidských vztahů prostřednictvím společných zážitků. Jedná se např. o sousedské slavnosti, oživení veřejného prostoru, komunitní zahrady, sousedská komunitní centra, obnovy tradic, opravy drobných památek, obnovy krajiny, oživení chátrajících staveb (nikoli ale rekonstrukce), komunitní divadla atd.
Pomůžeme vám uskutečnit vaše nápady a budeme vás podporovat ve využívání místních zdrojů, zapojování sousedů, spolupráci s místními partnery a rozvoji vzájemného dialogu.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT O GRANT?
Před podáním přihlášky si přečtete text vyhlášení, projděte si náhled přihlášky a jako první vyplňte vstupní dotazník. Co nejdříve se vám ozveme, zda projekt splňuje základní parametry programu a pobavíme se, co konkrétně zamýšlíte. Teprve po konzultaci dostanete link na on-line přihlášku. Tu vyplníte, odešlete a po průběžném zasedání hodnotící komise vás obeznámíme s výsledky. Budete-li podpořeni, podepíšeme s vámi grantovou smlouvu, zašleme grant a budeme se na vás těšit na úvodním setkání.
>>> VYPLŇTE VSTUPNÍ DOTAZNÍK ZDE <<<

 

KOHO JSME UŽ PODPOŘILI?
V roce 2018 jsme doposud podpořili 25 projektů, v roce 2017 pak celkem 44 nápadů. Více se dozvíte v článcích na našem ViaBlogu. Tady jsou některé z nich:
Mapa podpořených projektů (černé v roce 2017, oranžové v roce 2018):

 

ODKAZY & SOUBORY KE STAŽENÍ

 

Z ČEHO JE PROGRAM FINANCOVANÝ?
  • dar manželů Dvořákových
  • Nadace JABLOTRON
  • NET4GAS
  • Friends of Via
  • výnosy Dobročinné aukce Nadace Via

 

NA KOHO SE OBRÁTIT?
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně najdete zde. Pokud ani tam nenaleznete ty správné informace, ozvěte se nám na zivakomunita@nadacevia.cz.
Michaela Rázgová, 777 351 826, michaela.razgova@nadacevia.cz
Kamila Kovačíková, 777 715 454, kamila.kovacikova@nadacevia.cz
Katka Bláhová, 603 354 364, katka.blahova@nadacevia.cz