Fond Kaufland

PODPOŘENÉ PROJEKTY ČESTLICE

Sousedé sobě

Členové Klubu U Boudů z řad starousedlíků i “náplavy” už 8 let pořádají velké množství akcí pro sousedství v Kolovratech, čímž se snaží podpořit sousedské vztahy a dělat z městské části dobré místo k životu. Sousedské aktivity ve formě kulturních večerů, výstav, Kovářského dne a Dožínek jsou pořádány za podpory městské části a jejich cílem je sblížit různé věkové, sociální a nově přistěhovalé skupiny obyvatel v Kolovratech. Letos chtějí místní nad rámec stávajících akcí obnovit tradici Dožínek a zlepšit podmínky pro konání akcí. 

program: Milion pro …
grantová výzva: Milion pro Čestlice a okolí
realizátor: Klub U Boudů z.s. 
místo: Kolovraty, Středočeský kraj 
období realizace: 7/2022 – 6/2023
projekt byl podpořen částkou: 35 000  

Tento projekt byl podpořen ve spolupráci se společností Kaufland. 

Sousedé sousedům a komunitní zahrada

Vzdělávací spolek sOOva podporuje sousedské soužití a obnovu tradic v MČ Kolovraty. Každoročně pořádá Restaurant Day s blešákem, v obci obnovil tradici masopustního průvodu se zpěvy a hudbou kulturní a staročeskou formou, pořádá semináře a workshopy na téma soběstačnosti a udržitelnosti, pečuje o komunitní zahradu (Bohumila zahrada) a veřejně přístupnou bosonohou stezku, vybudovanou v předzahrádce. Tyto své aktivity chtějí členové spolku dále rozvíjet a obohatit – Restaurant Day o kulturní program, masopustní průvod o doprovod zkušených hudebníků. Dále chtějí revitalizovat bosonohou stezku, přístupovou cesty ke stezce a do zahrady, obnovit zábradlí okolo jezírka (bezpečnostní prvek v zahradě) a hrazení kompostu a vybudovat střechu nad právě dokončenou chlebovou pecí. 

program: Milion pro …
grantová výzva: Milion pro Čestlice a okolí
realizátor: SOOVA, vzdělávací spolek 
místo: Kolovraty, Středočeský kraj 
období realizace: 6/2022 – 5/2023
projekt byl podpořen částkou: 75 000  

Tento projekt byl podpořen ve spolupráci se společností Kaufland. 

Tvořím své okolí – NZDM Klub Cesta

NZDM Klub Cesta, který provozuje obecně prospěšná organizace Cesta integrace, chce zvelebit prostředí přilehlé k budově, kde klub sídlí. Prostor, který je velmi zanedbaný, chce Klub společně s jeho klienty (děti a mládež od 7-26 let), za podpory celé komunity a města Říčany zvelebit tak, aby sloužil místním dětem a dospívajícím ke smysluplnému trávení volného času, seberozvoji, sportu i odpočinku, a celé komunitě města Říčany k setkávání komunity, pořádání dobrovolnických setkávání, neformálním kulturním akcím nebo sportovním utkáním. Areálem prochází každodenně stále větší masa lidí, která je vlivem vzniku Centra pro Ukrajinu velmi posilněna. Díky plánovaným změnám bude prostor pro všechny mnohem příjemnější. Stane se místem plným možností, jak se zbavit nudy, dozvědět se informace (nejen) o přírodě, zasportovat si na hřišti nebo načerpat inspiraci a energii v nové relaxační zóně. 

program: Milion pro …
grantová výzva: Milion pro Čestlice a okolí
realizátor: Cesta integrace, o. p. s. 
místo: Říčany, Středočeský kraj 
období realizace: 6/2022 – 11/2022
projekt byl podpořen částkou: 101 000  

Tento projekt byl podpořen ve spolupráci se společností Kaufland. 

Místo setkání a radosti

Členové spolku SHM Klub Uhříněves-Kolovraty chtějí vybudovat na pozemku farní zahrady zahradní altán jako místo pro setkávání dětí, mládeže, rodin a seniorů. Altán vytvoří zázemí pro neformální setkávání obyvatel místní městské části (sousedů, kteří se ještě neznají), dále členů spolku a také farníků. Altán je plánováno využívat jak pro pravidelné aktivity (setkávání maminek, kroužky dětí, letní tábory), tak pro jednorázové akce určené pro celou širokou komunitu naší městské části (svátek sv. Martina, zahradní slavnost, burzu ošacení, sousedská setkání). Zahrada spolku už nyní slouží veřejnosti díky hřišti pro děti, ohništi a víceúčelovému povrchu pro sport a volný čas. Posezení ve formě altánu zde ale zatím chybělo, spolek musel pracně stavět provizorní stany. Vybudování altánu tak přinese další pozitivní změnu a rozšíří aktivity spolku pro obyvatele.  

program: Milion pro …
grantová výzva: Milion pro Čestlice a okolí
realizátor: SHM Klub Uhříněves-Kolovraty, z. s.
místo: Uhříněves, Středočeský kraj 
období realizace: 6/2022 – 12/2022
projekt byl podpořen částkou: 60 000  

Tento projekt byl podpořen ve spolupráci se společností Kaufland.